VVG ORS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za VVG bandu
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log in  

 

 Projektiranje informacijskih sustava

Go down 
3 posters
AuthorMessage
FiZor

FiZor


Posts : 340
Join date : 2009-04-23
Age : 38
Location : Zagreb

Projektiranje informacijskih sustava Empty
PostSubject: Projektiranje informacijskih sustava   Projektiranje informacijskih sustava Empty09.04.10 11:16

Kako vam se čini kolegij?
Back to top Go down
$agud

$agud


Posts : 128
Join date : 2009-04-23
Location : Okuje

Projektiranje informacijskih sustava Empty
PostSubject: Re: Projektiranje informacijskih sustava   Projektiranje informacijskih sustava Empty09.04.10 11:48

Iz ovog kolegija se moze puno naucit ako se redovito dolazi i slusa sto se govori!
Back to top Go down
FiZor

FiZor


Posts : 340
Join date : 2009-04-23
Age : 38
Location : Zagreb

Projektiranje informacijskih sustava Empty
PostSubject: Re: Projektiranje informacijskih sustava   Projektiranje informacijskih sustava Empty09.04.10 11:53

Bio sam na predavanju profesorice Novinc i moram priznat da je predavanje bilo odlično. Rad sa database managing alatima, doista korisno i itekako primjenjivo.
Back to top Go down
Silent Guardian

Silent Guardian


Posts : 139
Join date : 2009-04-23
Age : 35
Location : Velika Gorica, Croatia

Projektiranje informacijskih sustava Empty
PostSubject: Re: Projektiranje informacijskih sustava   Projektiranje informacijskih sustava Empty09.04.10 19:57

Dosta i lagano ako mene pitate, samo učiš procedure.
Back to top Go down
FiZor

FiZor


Posts : 340
Join date : 2009-04-23
Age : 38
Location : Zagreb

Projektiranje informacijskih sustava Empty
PostSubject: Re: Projektiranje informacijskih sustava   Projektiranje informacijskih sustava Empty13.04.10 21:55

Za četvrtak treba napraviti R model, sa minimalno 5 entiteta, međusobno povezanim. Rad, odnosno vježba se ocjenjuje, to je ujedno prva ocjena i uvjet za položen kolegij sa dovoljnom ocjenom.
Back to top Go down
$agud

$agud


Posts : 128
Join date : 2009-04-23
Location : Okuje

Projektiranje informacijskih sustava Empty
PostSubject: Re: Projektiranje informacijskih sustava   Projektiranje informacijskih sustava Empty14.04.10 16:28

U cemu da to napravimo???
Back to top Go down
FiZor

FiZor


Posts : 340
Join date : 2009-04-23
Age : 38
Location : Zagreb

Projektiranje informacijskih sustava Empty
PostSubject: Re: Projektiranje informacijskih sustava   Projektiranje informacijskih sustava Empty14.04.10 19:05

Napraviš na papiru, doneseš i onda napraviš u Oracle Diagrammeru na predavanju.
Ja sam napravio sa Oracle Data Modelerom, sad se jebem sa konvertiranjem iz logical i physical mode. Very Happy
Back to top Go down
FiZor

FiZor


Posts : 340
Join date : 2009-04-23
Age : 38
Location : Zagreb

Projektiranje informacijskih sustava Empty
PostSubject: Re: Projektiranje informacijskih sustava   Projektiranje informacijskih sustava Empty14.04.10 22:02

Ljudovi, ako kome treba pomoć sa dotičnom problematikom neka mi se slobodno obrati.

Oni koji se žele pozabaviti sa ovim kolegijem malo intenzivnije preporučam da naprave slijedeće:
1. Instalirati Oracle Database 10g Express Edition
2. Oracle Data Modeler
3. Oracle SQL Developer
4. Oracle Design Editor (optional)

Prerequisite za navedeno je instalirana najnovija verzija Jave i SDK.

Kreiranje logičkog modela baze:
Kreirate sa alatom Oracle Data Modeler, sličan Diagrammeru koji smo koristili na faksu, samo, znatno stabilniji i ne zahtjeva sejvanje nakon svake akcije.
kada ste kreirali enitete i povezali u relaciju, sejvajte XML file.
Nakon gore navedenog, za isti projekt generirajte DDL skriptu sa svim defaultnim, zadanim postavkama, sejvajte u direktorij po želji.

Kreiranje fizičkog modela:
Da biste napravljen i sejvan logički model pretočili u fizičku bazu, pokrenite SQL Developer, odaberete ikonicu "OPEN" i pronadjete sejvan DDL file koji ste generirali i pospremili u prethodnom koraku. Kada se DDL file, tj skripta otvori RUNATE ju i tadaaaa, fizički model je ovdje.
Refreshajte acc u konekciji, otvorite subfolder "TABLES" i vidjet ćete vaše enitete sa svim atributima.

Aj houp dis voz helpful, za detalje, nazovite FiZor hotline.

P.S. Oni koji imaju problema sa podizanjem baze, također neka se jave na FiZor hotline, to ćemo također brzo riješiti.
Back to top Go down
Silent Guardian

Silent Guardian


Posts : 139
Join date : 2009-04-23
Age : 35
Location : Velika Gorica, Croatia

Projektiranje informacijskih sustava Empty
PostSubject: Re: Projektiranje informacijskih sustava   Projektiranje informacijskih sustava Empty22.05.10 14:44

Koji mi PLSQL Developer koristimo, zna ko verziju. Mislim na faksu???
Back to top Go down
FiZor

FiZor


Posts : 340
Join date : 2009-04-23
Age : 38
Location : Zagreb

Projektiranje informacijskih sustava Empty
PostSubject: Re: Projektiranje informacijskih sustava   Projektiranje informacijskih sustava Empty22.05.10 16:04

Nije bitno, skini si zadnju verziju SQL Developera sa službene Oracle stranice i to je to. kao alternativu SQL Developeru možeš koristiti NAVICAT for Oracle, ili TOAD for Oracle. Svi od navedenih su ocke. Naravno, svaki od navedenih ima svoje mušice pri čemu je sql developer nekako najmušičaviji, posebice u debugiranju i kompajlanju, NAVICAT ne podržava IF-ELSIF, razlog, krajnje nepoznat, prilično glupo a Toad ok, još ga nisam isprobao ali je već pri samoj uspostavi, tj. instalaciji prilično iritantan. Zahtjeva FRAMEWORK 3.5, pa zatim 3.5 SP1, ali nikako ne stavljat 4.0 jer je to waste of time jer tada traži downgrade Very Happy na 3.5 SP1(idiot).
Back to top Go down
Silent Guardian

Silent Guardian


Posts : 139
Join date : 2009-04-23
Age : 35
Location : Velika Gorica, Croatia

Projektiranje informacijskih sustava Empty
PostSubject: Re: Projektiranje informacijskih sustava   Projektiranje informacijskih sustava Empty23.05.10 18:39

Thx.
Uspio sam ćak napravit primjer sa vježbi.
Back to top Go down
FiZor

FiZor


Posts : 340
Join date : 2009-04-23
Age : 38
Location : Zagreb

Projektiranje informacijskih sustava Empty
PostSubject: Re: Projektiranje informacijskih sustava   Projektiranje informacijskih sustava Empty23.05.10 21:28

Nema frks! Na kraju, koji si alat koristio? Smile
Back to top Go down
Silent Guardian

Silent Guardian


Posts : 139
Join date : 2009-04-23
Age : 35
Location : Velika Gorica, Croatia

Projektiranje informacijskih sustava Empty
PostSubject: Re: Projektiranje informacijskih sustava   Projektiranje informacijskih sustava Empty23.05.10 22:22

SQL Developer
Back to top Go down
Silent Guardian

Silent Guardian


Posts : 139
Join date : 2009-04-23
Age : 35
Location : Velika Gorica, Croatia

Projektiranje informacijskih sustava Empty
PostSubject: Re: Projektiranje informacijskih sustava   Projektiranje informacijskih sustava Empty26.05.10 15:51

Jebene procedure nikak da prorade, pre mutav sam za to
Back to top Go down
FiZor

FiZor


Posts : 340
Join date : 2009-04-23
Age : 38
Location : Zagreb

Projektiranje informacijskih sustava Empty
PostSubject: Re: Projektiranje informacijskih sustava   Projektiranje informacijskih sustava Empty26.05.10 16:59

Nemoj šiziti, nije nužno kriva sintaksa i logika već glupi alat jednostavno nekad neće kompajlati. Imam isti problem. Napisana procedura, no errors ali u kompajliranju baca error, ali ne na razini sintakse i logike već na razini glupe aplikacije. Vrlo sexy Very Happy
Back to top Go down
Silent Guardian

Silent Guardian


Posts : 139
Join date : 2009-04-23
Age : 35
Location : Velika Gorica, Croatia

Projektiranje informacijskih sustava Empty
PostSubject: Re: Projektiranje informacijskih sustava   Projektiranje informacijskih sustava Empty11.06.10 21:51

Dali je netkom unesena ocjena na pretinac???
Back to top Go down
FiZor

FiZor


Posts : 340
Join date : 2009-04-23
Age : 38
Location : Zagreb

Projektiranje informacijskih sustava Empty
PostSubject: Re: Projektiranje informacijskih sustava   Projektiranje informacijskih sustava Empty12.06.10 9:17

Gledao sam da li mi je upisano, anforčunatli nou. Da li smo ti i ja izuzeci or not, morat će nam ostatak potvrditi, stoga, nebilo Vam teško, ulogirajte se u pretinac i dropajte oko. Wink
Back to top Go down
$agud

$agud


Posts : 128
Join date : 2009-04-23
Location : Okuje

Projektiranje informacijskih sustava Empty
PostSubject: Re: Projektiranje informacijskih sustava   Projektiranje informacijskih sustava Empty12.06.10 20:44

Halo sam da svima bude malo jasnije.


NIKOME JOS NIJE UPISANO!
Back to top Go down
Silent Guardian

Silent Guardian


Posts : 139
Join date : 2009-04-23
Age : 35
Location : Velika Gorica, Croatia

Projektiranje informacijskih sustava Empty
PostSubject: Re: Projektiranje informacijskih sustava   Projektiranje informacijskih sustava Empty12.06.10 21:33

Vao jebo te ti si stvarno imo vremena kada si kontaktiro svakog studenta i provjeravo dali je upisano.
Svaka čast.
cheers Okuje cheers
Back to top Go down
FiZor

FiZor


Posts : 340
Join date : 2009-04-23
Age : 38
Location : Zagreb

Projektiranje informacijskih sustava Empty
PostSubject: Re: Projektiranje informacijskih sustava   Projektiranje informacijskih sustava Empty12.06.10 22:42

Dario je hakiro sustav Smile
Back to top Go down
$agud

$agud


Posts : 128
Join date : 2009-04-23
Location : Okuje

Projektiranje informacijskih sustava Empty
PostSubject: Re: Projektiranje informacijskih sustava   Projektiranje informacijskih sustava Empty13.06.10 0:04

Gle sve sam ih spojio, kako KOLEGA kaže, u polu osmicu.
Back to top Go down
Sponsored content





Projektiranje informacijskih sustava Empty
PostSubject: Re: Projektiranje informacijskih sustava   Projektiranje informacijskih sustava Empty

Back to top Go down
 
Projektiranje informacijskih sustava
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Sigurnost informacijskih sustava
» Sigurnost informacijskih sustava - skripta
» Sigurnost informacijskih sustava - kompletna skripta
» VVG Odrzavanje Racunalnih Sustava (ORS)-> Help!!!

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
VVG ORS :: Arhiva :: 3. godina ORS-
Jump to: