VVG ORS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za VVG bandu
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log in  

 

 VVG VVG

Go down 
3 posters
AuthorMessage
Til'c

Til'c


Posts : 11
Join date : 2010-11-19
Location : SG

VVG       VVG Empty
PostSubject: VVG VVG   VVG       VVG Empty19.11.10 14:22

Nema boljeg studija od VVG-a... cheers
Bar ne u blizini Zg. i da je uz rad Laughing

To je ono što ljudima treba, još samo da se to malo uhoda...
Problem je što smo prva generacija pa će sve malo brejkati. Rolling Eyes
Back to top Go down
FiZor

FiZor


Posts : 340
Join date : 2009-04-23
Age : 38
Location : Zagreb

VVG       VVG Empty
PostSubject: Re: VVG VVG   VVG       VVG Empty20.11.10 3:58

S obzirom da smo prva generacija, stvari se odlično razvijaju. Moram iskreno priznati da sam ponosan što sam odvalio baš na VVG-u tri godine za bakalarčinu, a isto tako što pohađam specijalizaciju. Iznimno sam zadovoljan.
Nažalost, bilo je mnogo prigovora, sa razno raznih strana, na sreću njihovu, a ujedno, i nažalost, dotični nisu upoznali druge studije, organizaciju, tj. neorganizaciju i druge otegotne faktore u cijelom procesu studija. Svaka čast VVG-u! I love you
Back to top Go down
Til'c

Til'c


Posts : 11
Join date : 2010-11-19
Location : SG

VVG       VVG Empty
PostSubject: Re: VVG VVG   VVG       VVG Empty22.11.10 11:00

A sad će biti specijalistički još jaći ako Lebi uvede 2-godišnji studij.
To je odma' 120 ECTS-a + 180 = 300!
Pa ko voli može upisat doktorat....

btw.
Meni je dosta i jedna godina specke
Back to top Go down
vulture




Posts : 2
Join date : 2010-11-29

VVG       VVG Empty
PostSubject: Re: VVG VVG   VVG       VVG Empty21.01.11 22:24

Jedna ključna stvar

Za stručne studije postoji samo preddiplomski stručni studij i specijalistički diplomski stručni studij

nakon završenog spec. studija nema dalje po tom programu, tako da nije moguće upisati doktorat, bez obzira na količinu ects-a, tako je definirano zakonom.
Jedini put do ičega više od struč. spec. studija je polaganje razlikovne godine na sveučilišnom studiju koji to dopušta i tek onda dobiti pravo upisa sveučilišnog diplomskog studija. Nakon što završite sveučilišni dipl. studij i steknete titulu magistar tek onda možete dalje.

Još jedna stvar, sama količna bodova na spec studiju je krajnje nebitna, jer je isto tako zakonom definirano da spec. studij može trajati 1 ILI 2 godine, odnosno nositi 60 ili 120 ectsa. Činjenica da imate 60 bodova više ili manje ne igra nikakvu ulogu u nastavku studija putem razlikovne godine i kasnije upisivanja dipl. studija itd.

Jedino što eventualno može pomoći je da vam na razlikovnoj godini ili možda prvoj godini sveuč. dipl. priznaju neki predmet sa struč. spec. studija što je malo vjerojatno jer je priroda predmeta između stručnih i sveučilišnih studija potpuno drugačija.

Iskreno, ne vidim nikakve benificije trajanja struč. spec. studija 2 godine (osim ako planirate otić iz hrvatske Wink )
Back to top Go down
FiZor

FiZor


Posts : 340
Join date : 2009-04-23
Age : 38
Location : Zagreb

VVG       VVG Empty
PostSubject: Re: VVG VVG   VVG       VVG Empty22.01.11 22:04

AJ agri, jedino, što se zakona tiče, regulativa vezana za stručne spreme je slijedeća:
osobama sa 180-240 ECTS bodova se stručna sprema vrednuje, tj. tretira kao ex VŠS, a osobama sa 300+ ECTS bodova kao ex VSS.
Koliko znam, ta regulativa je ... jel, ali koliko znam još uvijek aktualna, vjerujem do ulaska u EU.

Što se tiće mogućnosti, kako je drug vulture rekao, za stručne studije iza specijalističkog diplomskog studija, bez obzira da li on trajao godinu ili dvije, tj nosio 60 ili 120 ECTS bodova ne postoji viša strukovna instanca nego se mora polagati razlika na sveučilišnom studiju ako se želi ići na doktorate etc.
Back to top Go down
Sponsored content





VVG       VVG Empty
PostSubject: Re: VVG VVG   VVG       VVG Empty

Back to top Go down
 
VVG VVG
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
VVG ORS :: Drugi studiji-
Jump to: