VVG ORS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za VVG bandu
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log in  

 

 Objektno orijentirano programiranje

Go down 
4 posters
AuthorMessage
skole




Posts : 3
Join date : 2010-10-26

Objektno orijentirano programiranje Empty
PostSubject: Objektno orijentirano programiranje   Objektno orijentirano programiranje Empty26.10.10 23:07

Evo cijenjeni kolege, pokušavao sam donekle voditi bilješke, ako netko misli da će mu to pomoći da razumije onu priču o Hitchcocku i glumcima i zlim objektima, bio bih zahvalan da napiše koji točno dio mu je pomogao da i ja prokužim.

http://www.old.stinger-net.com/oop.odt

Ne garantiram da će biti hostano ovdje predugo. Moramo neki server nać koji bi za ftp poslužio, ako tko ima viška nek se javi.
Back to top Go down
FiZor

FiZor


Posts : 340
Join date : 2009-04-23
Age : 38
Location : Zagreb

Objektno orijentirano programiranje Empty
PostSubject: Re: Objektno orijentirano programiranje   Objektno orijentirano programiranje Empty27.10.10 20:26

Tenks na bilješkama! Vodio sam ih i sam, naravno, koliko sam uspio vidjet s obzirom na žvrljotine Smile.
A mislim, priča je ok, sve to ima smisla, ali je predugačko. Čisto komparacije radi, primjer je kolegij "napredno web programiranje" gdje je asistent rekao sve o temeljnim pojmovima i to u 45 minuta, sa primjerima.
Back to top Go down
srotich




Posts : 6
Join date : 2009-06-23

Objektno orijentirano programiranje Empty
PostSubject: Re: Objektno orijentirano programiranje   Objektno orijentirano programiranje Empty15.11.10 19:29

Ok. Wtf je ovo?

u kojem je to programskom jeziku kao?

Sad sam prvi put na predavanju, mislim da je 3. ili 4. i niš ne razmem.

oćemo li raditi praktični dio u nekom programu ili će biti samo teorija?
Back to top Go down
vulture




Posts : 2
Join date : 2010-11-29

Objektno orijentirano programiranje Empty
PostSubject: Re: Objektno orijentirano programiranje   Objektno orijentirano programiranje Empty29.11.10 1:27

Ono što nama Jović pokušava prodat pod OOP je zapravo Programsko inženjerstvo, a ni to ne predaje kako treba... Ovo što on mulja na predavanjima je ni manje ni više UML. UML kao takav se sastoji od 14 dijagrama od kojih je puno redundantno i nepotrebno pa se radi cca 7-8 dijagrama te opis problematike. UML sam po sebi NIJE alat ni pomoćno sredstvo u programiranju, niti služi kao generalna smjernica razvoja nekog projekta pa mi nije jasno zašto Jović inzistira na tim nebulozama.

No hajde, ako on baš toliko gura tu priču mogao je barem navesti prema kojoj verziji UMLa radimo, te nam preporučit neki alat za stvaranje UML projekata (npr. umbrello) jer ovako je to sve hrpa bezvezarija.

Još je žalosnije što smo mi ISTO OVO što on "predaje" imali na preddiplomskom na TVZu... (ali tamo se predmet zvao Programsko inženjerstvo i inf. sustavi)

Za crtanje tih Jovićevih dijagrama preporučam: http://www.softwareideas.net/

I da, nećemo ništa praktično radit...

A što se tiče hostanja materijala... dropbox anyone? napravimo shareani folder i dodamo ljude gore, pa kako netko nešto doda, svima se sadržaj synca
Back to top Go down
Sponsored content





Objektno orijentirano programiranje Empty
PostSubject: Re: Objektno orijentirano programiranje   Objektno orijentirano programiranje Empty

Back to top Go down
 
Objektno orijentirano programiranje
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
VVG ORS :: Materijali za faks-
Jump to: